PROF. DR. MEHMET MİHMANLI KİMDİR?

Prof. Dr. Mehmet Mihmanli Özgeçmiş

Mehmet MİHMANLI 1960 yılında Gaziantep'te doğdu. İlk, orta ve Lise eğitimini Gaziantep'te tamamladı. İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 31 Temmuz 1986 tarihinde mezun olan Dr. MİHMANLI, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimine başladı ve 1991 yılında uzman oldu. Ulusal ve uluslararası pek çok araştırması yayınlanan Dr. MİHMANLI 1996 yılında doçent ve 1998 yılında genel cerrahi klinik şefi oldu. 2004 Yılında Sakarya Üniversitesinde Profesör ünvanı alarak Tıp Fakültesi kurulması çalışmalarına katılarak bu üniversiteye tıp fakültesini kurdu. 2008 tarihinde yeniden Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'ne klinik şefi olarak döndü. 2012 yılında Sağlık bakanlığınca Cerrahi Onkoloji alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle Cerrahi Onkoloji Uzmanı belgesi verildi.
2002 ve 2004 yıllarında Japonya Tokyo Ulusal Kanser merkezi (NCCN)'nde mide kanseri üzerine çalışmalarda bulundu. 2004 yılında mide kanseri ve cerrahi tedavisi adlı kitabını yayınladı. 2006 yılında ikinci baskısını ve 2016 yılında üçüncü baskısını güncelleyerek yayınladı.
Ulusal ve uluslararası pek çok derneğe üye olan Dr. MİHMANLI 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri Cerrahi Birliği (ACS) üyeliğine kabul edilerek FACS belgesi ve ünvanını aldı. 2012 yılında Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve derneğin Genel Sekreteri oldu. 2014 ve 2016 yıllarında tekrar yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
Prof. Dr. MİHMANLI halen Sağlık Bilimleri Üniversite Tıp Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görevine devam etmektedir.


Sitemizde mide kanseri obezite hastalığı kolon kanseri meme kanseri özofagus kanseri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz...